Jak naladit Prima Zoom podrobný návod

Zajímá vás jak naladit nový kanál televize Prima Zoom? Ano. Tak to jste na správné adrese, protože přímo zde jsme si pro vás připravili podrobný návod, díky kterému nahrajete nový televizní kanál na prakticky jakýkoliv přijímač. Tedy nejenom na televizi, ale i televizní kartu nebo na váš mobil. Ano to všechno je v dnešní době možné. Doufáme, že vám tento podrobný návod bude hodně nápomocný.

Nejdřív ale něco o samotné Prima Zoom. Takže jedná se už o v pořadí čtvrtý celoplošný kanál televize Prima. Ze staré základní Primy se stala Prima Family. Pak zde máme novější Prima COOL zaměřenou na mladé diváky a samozřejmě třetí Prima Love, která je zaměřená zase na ženy. Zoom je tedy čtvrtým kanálem se zaměřením na originální dokumentární filmy a pořady. Jedná se tedy vlastně o první takovou poučnou televizi svého druhu u nás. Není se tak čemu divit, že start televize provázel opravdu nevídaný zájem ze strany diváků.

Kanál Prima Zoom běží na multiplexu 3 a spuštěn byl oficiálně 1. února 2013 (tedy v pátek).

Jak naladit Prima Zoom:

Možnosti jsou v zásadě tři. Trochu speciální je vysílání po internetu. To naleznete na adrese play.iprima.cz/zoom. Jedná se vlastně o klasický archiv pořadů, tedy ne živé vysílání. Pořady, dokumenty se zde objevují se zpožděním a samozřejmě jenom některé, ke kterým je domluvena licence. Pro naladění klasického vysílání ale existují tyto způsoby:

1.) První možností jak naladit a sledovat Prima ZOOM je prostřednictvím kabelové sítě UPC. V tomto případě se obraťte přímo na web UPC, kde naleznete návody, pro váš konkrétní přijímač.

2.) Druhá možnost je satelitní příjem. Ten je možný přes platformu Skylink (i CS Link) v kódování Irdeto i Cryptoworks. Zoom tak naladíte dohromady s rodinou programů FTV Prima. A jaké je tedy konkrétní nastavení vysílače?

Satelit:    ASTRA 3B
Pozice:    23,5°E
Frekvence:    12.070 GHz
Polarizace:    Horizontal
Symbolrate:    27.5 ksymb/s
FEC:    3/4, (DVB-S)

3.) Třetí a asi nejčastější možnost je naladění klasického televizního vysílání tedy DVB-T příjmu. Program Prima ZOOM je vysílán v rámci multiplexu 3 operátorem Czech Digital Group. Tento multiplex pokrývá asi 97% území republiky, a jeho vysílání je tak dostupné 99% obyvatel. Nutno dodat, že přesto se najdou místa, především v horských oblastech, kde je příjem velmi problematický. Jedná se například o Vysočinu nebo Beskydy. Většina lidí, by ale s naladěním Primy Zoom neměla mít problém.

Jak ale konkrétně naladit? Vše co musíte udělat je dát znovu ladění, vyhledávání kanálů. Jinak by se nový kanál skutečně nenašel. Automatické ladění trvá na většině přístrojů maximálně 5 minut, takže se nemusíte bát, že vás tento krok na dlouho zdrží. Ladění je možné jak u set top boxů, tak u novějších televizí, které mají DVB-T Tuner v sobě přímo integrovaný. Nové televize vám naladění a přidání nového kanálu nabídnou dokonce automaticky.

Komentáře jsou uzavřeny.