Česko X Polsko EURO pusťte si přímý přenos online

Fotbalové Mistrovství Evropy se koná jen jednou za 4 roky. Cesta na EURO 2012 byla dlouhá. Ale naši borci přesto uspěli. Samotný začátek turnaje sice nebyl nic moc, ale aspoň jsme si zpravili chutě na zápase s Řeckem. Teď je tu ale zápas, který rozhodne o všem. O tom kdo bude úspěšný a kdo ne a to zápas o postup do vyřazovací části turnaje. A to mezi námi a domácím Polskem.

Naši fotbalisté to ale určitě zvládnou. Všichni jsou si vědomi té dlouhé cesty. Nejdříve přes kvalifikaci skupiny I, kde jsme skončili těsně na druhém místě za suverénním Španělskem. A posléze i přes baráž. Kde náš team stál na podzim proti těžkým soupeřům z Černé Hory, které jsme nakonec porazili 2:0 a 1:0. Nebylo to tedy vůbec jednoduché, důležité ale je, že to všechno už je za námi a teď bude záležet na tomto jediném důležitém zápase.

Pro domácí Poláky tento zápas znamená skutečně hodně. Stejně jako pro ně byl důležitý i zápas s Ruskem s nemalým historickým podtextem. Z tohoto zápasu, který skončil remízou jedna jedna, pak také pramení Polská sebedůvěra. Na úvodu EURA 2012 totiž Ruský team ten náš doslova smetl. Jak ale každý ví, tak každý zápas je jedinečný a není s tím možné kalkulovat dopředu. Náš team si zase docela pěkně podal Řeky, s kterými se Poláci docela hodně na remízu nadřeli.

A jaká bude naše strategie pro tento zápas? Brankář Petr Čech se vyjádřil v tom smyslu, že se určitě nebudeme nikam hrnout a bezhlavě útočit. Bude to chtít hrát inteligentní a rozvážný fotbal, dostávat se promyšleně do šancí a ty gólově zakončovat. Jasno nemá přáliš ani trenér Bílek, který uvedl: „To se uvidí podle vývoje utkání. Ale pokud nějaké pokyny na hřiště přijdou, tak až ke konci zápasu nebo v průběhu druhé půle“.

Jak to tedy vypadá, tak nás na stadionu ve Vratislavy čeká hodně zajímavý a akční zápas, plný krásných fotbalových okamžiků a zážitků. Ať vyhraje ten lepší se říká a my jenom doufáme, že to bude náš team. Kluci by si to rozhodně zasloužili. Už jen aby napravili pošramocenou pověst po zápase s Ruskem.

Komentáře jsou uzavřeny.